Ovnsomlett med spinat og feta – lavkarbo

Det er lenge siden jeg har lagt ut noe matblogginnlegg nå, men her kommer det endelig et, – oppskrift på ovnsbakt omelett med spinat og feta.

Dette er en kjempegod og ikke minst lettlaget omelett. Den går raskt å forberede, og skal steke i ovnen ca. 30 – 35 minutter.

Retten passer fint som lunsj, som en enkel middag, eller på en buffet. Server omeletten med brød, knekkebrød og en stor bolle frisk salat til.

Omeletten er lavkarbo og svært proteinrik. Den passer særlig bra for de som ønsker et proteinrikt kosthold, eller de som følger et lavkarbokosthold.

Ovnsomelett med spinat og feta

Til 2 personer

Ovn: 180 grader

Tid: 30 – 35 minutter

Ingredienser:

100 g spinatblader (gjerne babyspinat)

175 g fetaost

2 vårløkstilker

2 ss krydderurter (gjerne mynte) Kan byttes ut med en ts. tørkede urter

3 egg

2 dl melk (skummet)

1 dl revet parmesan

Pepper

Slik gjør du:

Sett ovnen på 180 grader og smør en liten ovnsfast form med olje.

Skyll spinaten og klem ut vannet (eller bruk ferdig vasket). Skjær spinaten i grove strimler og legg i bunnen av formen. Smule over fetaosten og oppskåret vårløk.

Visp sammen egg, melk og pepper. Ikke ha i salt siden det er mye salt i fetaosten. Hell dette over spinatformen og topp med ca 1 dl grovrevet parmesan. Stek på laveste rille i 30 – 35 minutter.

Server med en grønn salat, godt brød, eller lavkarbo knekkebrød, og med smør til.

Legg inn en kommentar

%d