Dette er virkelig en kjempegod curry, og den er super å servere både til hverdag og fest. Hvis du ønsker andre grønnsaker enn poteter oppi, er det bare å bytte de ut, – currybasen kan fint fungere som utgangspunkt for flere retter. Dette er en curry som gir mye “saus”, så ris passer derfor godt til.
Spicy vegan curry med poteter og kikerter
Til 2 – 3 personer.
4 poteter, skrelt og delt i terninger
2 ss vegetabilsk olje
1 gul løk, hakket
3 fedd hvitløk, presset
2 ts kummin
1 1/2 ts kayenne pepper
4 ts karripulver
4 ts garam masala
1 liten bit frisk ingefær, revet
2 ts salt
1 boks (400 g) hermetiske tomater
1 boks (400 g) kikerter
1 pakke gogreen erter, eller tilsvarende mengde frosne
1 boks (400 g) kokosmelk
–
Evt. koriander til å drysse over.
Slik gjør du:1. Kok potetene møre i lettssaltet vann, ca 15 minutter. Slå av vannet og la de dampe seg tørre, et minutt eller to.
2. I mellomtiden, varm oljen i en kjele og ha i løken og hvitløken. La det surre på medium varme til det er mørt, ca 3 – 5 minutter. Ha oppi alt krydderet og saltet, og la det surre med et minutt eller to til.
3. Ta kirertene ut av boksen,og la de renne av i et dørslag. Skyll godt. Gjør det samme med ertene.
3. Ha oppi potetene, kikertene, ertene og de hermetiske tomatene i kjelen. Ha så i kokosmelken, og rør godt rundt.
4. La curryen småkoke 5 til 10 minutter før servering. Smak på retten og tilsett evt. mer salt. Server gjerne med ris og en klatt yoghurt.
Fantastisk god
Tusen takk:):)